Samenwerking

Parantee-Psylos is een organisatie met een open blik. We streven naar maximale samenwerking zowel intern (naar de eigen geledingen) als extern (sportorganisaties, provinciale sportdiensten, welzijnsector, opleidingsinstituten,…).

In de beleidsperiode 2005-2008 waren sporters met een handicap de doelgroep voor de reguliere federaties binnen de facultatieve opdracht 'prioriteitenbeleid'. Parantee-Psylos vzw werkte samen met 10 sportfederaties. Dit resulteerde in meer dan 80 ankerclubs met een G-sportwerking.

Voor de periode 2009-2012 werkten we intensief verder aan het integratiebeleid.
Zestien reguliere sportfederaties werkten samen met Parantee-Psylos vzw voor het opstarten van of het continueren van een duurzame breedtesportwerking binnen het reguliere sportcircuit.

In de nieuwe beleidsperiode 2013-2016 bleef Parantee-Psylos vzw organisatorische integratie verder ondersteunen om een ruimer en kwaliteitsvoller sportaanbod voor personen met een handicap te creëren.
Eind 2016 tellen we 26 partnerfederaties.

Vanaf 2017 verankert de Vlaamse Overheid het integratiebeleid van Parantee-Psylos in het nieuwe decreet voor de sportfederaties als extra basistaak van de G-sportfederatie. Met een nieuw samenwerkingsprotocol wil Parantee-Psylos de komende beleidsperiode nog meer op maat van haar partnerfederaties werken, samenwerkingen naar een hoger niveau brengen en nog meer sportfederaties aanzetten om G-sport te integreren in de basiswerking.


 
Badminton Vlaanderen

Tamara Geeraerts 
tamara@badmintonvlaanderen.be 
 
Belgische Rolstoeldans Federatie vzw


Boudewijns Jef
jef.boudewijns@gmail.com



 
  FROS Multisport Vlaanderen vzw

Micha Vanlessen
micha.vanlessen@fros.be
 
  Gymnastiek Federatie Vlaanderen vzw 

Annelies Raman
anneliesraman@gymfed.be  
  Handboogliga vzw

Stijn Waeijaert
recreatief@handboogliga.be
 
Klim- en Bergsportfederatie vzw

Hanne Gyselbrecht
hanne.gyselbrecht@klimenbergsportfederatie.be

 
Petanque Federatie Vlaanderen vzw

Tim Pennoit
tim-pennoit@pfv.be
 
  Sneeuwsport Vlaanderen vzw

Christophe Coppens
coppens@sneeuwsport.vlaanderen
 
Tennis Vlaanderen vzw

Dieter Dellaert
dieter.dellaert@tennisvlaanderen.be
Triatlon Vlaanderen

Sofie Dely
clubs@triatlon.vlaanderen  
 
 
Vlaamse Atletiekliga vzw

Paula Vanhoovels
paula@val.be
 
Basketbal Vlaanderen

Lisa Van Ranst (R-basketbal)
lisa.vanranst@basketbal.vlaanderen

Benoit Denoulet
benoit.denoulet@basketbal.vlaanderen
 
Vlaamse Hockey Liga vzw

Cindy Vanduffel
cindy.vanduffel@hockeyvl.be
  Vlaamse Judofederatie vzw

Silvia Buysens
silvia@vjf.be
 
  Vlaamse Kano & Kajak Federatie vzw

Joanna Francois
joanna@vkkf.be 
 
  Vlaamse Karate Federatie vzw

Anneleen Devlaminck
contact@vkf.be 

 
 Vlaamse Liga Paardensport vzw Vlaamse Liga Paardensport vzw

Ellen Mallezie
ellen@vlp.be
Golf Vlaanderen vzw

Katrien Pauwels
k.pauwels@golfvlaanderen.be

Ymke Vanherp
y.vanherp@golfvlaanderen.be
 
  Vlaamse Rugby Bond vzw

Mathias Rondou
mathias@rugby.vlaanderen 
 
  Vlaamse Taekwondobond vzw

Anja Walravens
recreatie@taekwondo.be
 
  Vlaamse Tafeltennisliga vzw

Jo Willems
jowillems@vttl.be
 
 Volley Vlaanderen

Geert De Dobbeleer
geert.dedobbeleer@volleyvlaanderen.be

Stefaan De Brabandere
stefaan.debrabandere@volleyvlaanderen.be 
 
Wind & Watersport Vlaanderen

Alain Lescrauwaet
alain@wwsv.be

Sara Verhoken
sara@wwsv.be 
 


 
Vlaamse Zwemfederatie vzw

Gretl Vandamme
gretl@zwemfed.be
 

 
 Voetbal Federatie Vlaanderen vzw

Verheyen Stefan
stefan.verheyen@voetbalvlaanderen.be

Soraya Benyoub
soraya.benyoub@voetbalvlaanderen.be 

 
  Waterski Vlaanderen vzw

Karin Desart
karin@waterski.be
 
Cycling Vlaanderen

Massimo Van Lancker